Jak dlouho vydrží Apple Watch pod vodou?

Apple Watch jsou jedny z nejpopulárnějších chytrých hodinek na trhu, a jednou z jejich klíčových vlastností je odolnost vůči vodě. Tato vlastnost je důležitá nejen pro běžné používání, ale i pro sportovce a milovníky vodních aktivit. Ale jak dlouho skutečně vydrží Apple Watch pod vodou? V tomto článku se podíváme na různé modely Apple Watch, jejich vodotěsnost a praktické rady pro jejich používání ve vodě.

 

Vodotěsnost Apple Watch

Vodotěsnost Apple Watch se liší podle jednotlivých modelů. Od prvního vydání Apple Watch v roce 2015 až po nejnovější modely se odolnost vůči vodě výrazně zlepšila.

Apple Watch Series 1 a Series 2

Apple Watch Series 1 nejsou vodotěsné, ale jsou odolné vůči stříkající vodě a dešti. Nedoporučuje se s nimi plavat nebo je ponořovat do vody.

Apple Watch Series 2 byly prvními hodinkami od Apple, které byly skutečně vodotěsné. Mají hodnocení vodotěsnosti do hloubky 50 metrů podle normy ISO 22810:2010. To znamená, že jsou vhodné pro plavání v bazénu nebo moři, ale nejsou určeny pro potápění, vodní lyžování nebo jiné aktivity zahrnující vysokou rychlost nebo hluboké ponory.

Apple Watch Series 3, 4, 5, 6 a SE

Od Apple Watch Series 3 až po Series 6 a model SE, všechny tyto hodinky mají také hodnocení vodotěsnosti do hloubky 50 metrů. To znamená, že jsou vhodné pro plavání a sprchování, ale ne pro hluboké potápění nebo vodní sporty při vysokých rychlostech.

Apple Watch Series 7 a novější

Apple Watch Series 7 přinesly další vylepšení v oblasti vodotěsnosti. Kromě hodnocení do hloubky 50 metrů, Apple u těchto modelů zdůrazňuje i jejich odolnost vůči prachu podle normy IP6X, což je bonus pro uživatele, kteří hodinky používají v náročnějších podmínkách.

Jak dlouho mohou být Apple Watch pod vodou?

Přestože Apple Watch mají hodnocení vodotěsnosti, není přesně stanovený čas, jak dlouho mohou zůstat pod vodou. To závisí na několika faktorech, včetně hloubky vody, teploty, a toho, zda jsou vystaveny proudění nebo tlaku vody. Obecně platí, že kratší a mělké ponoření je méně rizikové než dlouhodobé a hluboké ponoření.

Plavání

Pro plavání v bazénu nebo moři jsou Apple Watch navrženy tak, aby vydržely typické podmínky, kterým jsou při těchto aktivitách vystaveny. To zahrnuje opakované ponoření do hloubky maximálně 50 metrů a vystavení vodním proudům, které jsou běžné při plavání.

Sprchování

Sprchování s Apple Watch je obecně považováno za bezpečné. Nicméně, Apple doporučuje vyhnout se přímému kontaktu hodinek s mýdly, šampony, kondicionéry, parfémem, repelenty proti hmyzu, krémy, a oleji, protože tyto látky mohou negativně ovlivnit těsnění a akustické membrány.

Potápění a vodní sporty

Potápění do větších hloubek, než je 50 metrů, nebo účast na vodních sportech při vysokých rychlostech (jako je vodní lyžování) nejsou doporučovány s žádným modelem Apple Watch. Vysoký tlak vody při těchto aktivitách může překročit limity odolnosti hodinek a vést k poškození.

 

Přestože Apple Watch mají vysoké hodnocení vodotěsnosti, Apple výslovně negarantuje jejich odolnost vůči vodě za všech okolností. Vodotěsnost může časem klesat vlivem opotřebení těsnění a vystavení různým chemikáliím. Je důležité se vyhnout aktivitám, které by mohly překročit limity odolnosti hodinek, jako je hluboké potápění nebo vodní sporty při vysokých rychlostech.

Naše pobočky

mapa pobočky

Pobočka Praha

+420 777 348 676
praha@mirotel.cz

Vrchlického 49, Praha 5 Košíře 150 00

Otevírací hodiny

Pondělí – Pátek
10:00 – 18:00

Pobočka Pardubice

+420 724 268 847
pardubice@mirotel.cz

17. listopadu 237b, Pardubice I, 530 02
Nachází se na nejrušnější Pardubické křižovatce hned vedle hlavního vchodu do obchodního centra Atrium. Vchod do servisu je možný přímo z ulice.

Otevírací hodiny

Pondělí – Pátek
09:00 – 17:00

Mirotel service s.r.o

Sídlo: Vrchlického 49, Praha 5 Košíře 150 00
Spisová značka C 290818, vedená u Městského soudu v Praze
IČ: 06891136
DIČ: CZ06891136

Kontakt

+420 777 348 676
servis@mirotel.cz

Provozovna

Vrchlického 49
150 00 Praha 5

Napište nám

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení Vašeho dotazu či požadavku.